منتديات قلوب منسية
اهلا وسهلا بك ايها الزائر في منتديات قلوب منسية

يسعدنا تسجيلك بالمنتدي والمشاركة به

ونتمني لك قضاء وقت ممتع

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

منتديات قلوب منسية
اهلا وسهلا بك ايها الزائر في منتديات قلوب منسية

يسعدنا تسجيلك بالمنتدي والمشاركة به

ونتمني لك قضاء وقت ممتع
منتديات قلوب منسية
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
بحـث

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

المواضيع الأخيرة
» صور ليلى ((Ece Uslu )) بطلة مسلسل لحظة وداع Elveda Derken ((متجدد)) الإثنين سبتمبر
Arsen Gürzap Emptyالأحد أغسطس 10, 2014 9:11 am من طرف سبا مبارك

» صور عائلة سليم بطل مسلسل فلوب منسية
Arsen Gürzap Emptyالسبت أغسطس 09, 2014 7:09 pm من طرف سبا مبارك

» صور سليم بطل مسلسل قلوب منسية من حفل زفافه
Arsen Gürzap Emptyالسبت أغسطس 09, 2014 7:06 pm من طرف سبا مبارك

»  صور لسيلينا مع كلبها روووووعة
Arsen Gürzap Emptyالإثنين أغسطس 15, 2011 8:09 pm من طرف Esma Arhan

» قلوب منسية
Arsen Gürzap Emptyالسبت أغسطس 13, 2011 7:22 pm من طرف Esma Arhan

» النسوان شو ماكانوا ؟؟؟؟؟
Arsen Gürzap Emptyالسبت أغسطس 13, 2011 12:47 pm من طرف Esma Arhan

» mehmet aslantug - selim
Arsen Gürzap Emptyالسبت أغسطس 13, 2011 6:20 am من طرف Esma Arhan

» صور خطف عابدين لنور داخل المسلسل
Arsen Gürzap Emptyالسبت مارس 19, 2011 7:04 am من طرف اسمي وسليم

» صور دبل خطوبة روعة
Arsen Gürzap Emptyالسبت مارس 19, 2011 7:04 am من طرف اسمي وسليم

» كيك الحمل (غرييييب) لا يفوتكم
Arsen Gürzap Emptyالسبت مارس 19, 2011 6:59 am من طرف اسمي وسليم

مكتبة الصور

Arsen Gürzap Empty
التبادل الاعلاني

Arsen Gürzap

4 مشترك

Arsen Gürzap Empty Arsen Gürzap

مُساهمة من طرف Esma Arhan الأحد يونيو 20, 2010 2:34 pm

Arsen Gürzap Sinema ve tiyatro oyuncusu, yönetmen.

Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek bölümü mezunu olan sanatçı, Ankara Devlet Tiyatrosu'nda sanat hayatına başladı. 1987'den bu yana İstanbul Devlet Tiyatrosunda oyuncu ve yönetmen olarak görev yapmaktadır. Tiyatro İstanbul'da da bir süre çalışan sanatçı; MSÜ Tiyatro bölümünde de dersler vermiş olup, eşi Can Gürzap ile birlikte Dialog adlı okulun kurucu kadrosunda yer aldı. 15 yılda 15.000 mezun veren okulda sunuculuk, güzel konuşma, insan ilişkileri eğitmeni olarak dersler vermektedir. Arsen Gürzap sinema filmleri ve dizilerde de rol almış, seslendirme çalışmaları da yapmıştır.

Oynadığı Bazı Tiyatro Oyunları

* Vişne Bahçesi
* İdeal Bir Koca

Filmografisi

* Sağır Oda - 2006
* Kanlı Düğün - 2005
* Bir İstanbul Masalı - 2003
* Yıldızlar Gece Büyür - 1991
* Tohum ve Toprak - 1982
* O Kadın - 1982 __________________
Esma Arhan
Esma Arhan
مديرة المنتدي

انثى Arsen Gürzap Female31
ع البحر
السمك عدد المساهمات : 515
العمل/الترفيه : طالبة

https://biristanbulmasali.mam9.com

Arsen Gürzap Empty رد: Arsen Gürzap

مُساهمة من طرف Esma Arhan الأحد يونيو 20, 2010 2:34 pm

İkon kadınlar MM okuyacak

Arsen Gürzap 5411996254b10dbe2

Türk sinema ve tiyatrosunun ikon kadınları. Ya yer yerinden oynasa, ya da Murathan Mungan istese bir projede bir araya gelir, aynı sahneyi paylaşırdı. Neyse ki ikincisi oldu. Mungan’ın Türkiye’nin 16 kentinde geçen kadın öykülerinden oluşan yeni kitabı Kadından Kentler’den bölümler okuyacaklar. Macide Tanır, Nedret Güvenç, Ayla Algan, Arsen Gürzap, Bennu Yıldırımlar, Türkan Şoray, Müjde Ar, Sezen Aksu, Derya Alabora, Jülide Kural, Başak Köklükaya ve Suzan Avcı... Hepsi kitaptan bir kent, bir kadın olacak, bir hikaye okuyacak.

22 Nisan’da Santralistanbul’da düzenlenecek özel gecenin yönetmenliğini Kenan Işık yapıyor. Mungan’ın "ortak belleğimizin ortak imgeleri" diye tanımladığı kadınlarla Mungan’ın edebiyatının onlar için ne ifade ettiğini konuştuk.

DERYA ALABORA Tiyatro sanatçısı

Çalışkandır, sürekli araştırır okur ve masanın başına oturur

Murathan’ın dili, Türkiye’yle ilgili anlattığı hikayeler beni çok etkiliyor. Son kitabını okuduğumda pes yani dedim. Bir erkek bir kadını bu kadar mı güzel anlatır. Çok doğru ve çok objektif. Bir de Murathan çok çalışkan bir insandır. Bu çok önemli. Çünkü bir insanın hayat hakkında fikirleri olur, çok yetenekli olur ama çalışkan değilse üretemez. Onu çok uzun yıllardır tanıyorum ve yaptığı işe ne kadar zaman ayırdığını iyi biliyorum. Sürekli araştırır, okur, insanlarla ilgilenir ve masanın başına oturur. O benim için çok özel bir insandır. Onun gibi insanlardan çok yok Türkiye’de.

NEDRET GÜVENÇ
Tiyatro sanatçısı

Güzel de bir yüzü vardır güzel de bir insandır

Kendisini ilk önce tiyatrocu ve şair olarak tanıdım. Yıllar geçtikçe daha da mükemmelleşen biri Murathan. Kelimeleri kullanışı, cümle yapısı, hislerini ifade etme biçimi çok yabanıldır. Çok az kullanılan, taptaze ama geldiği yere cuk oturan kelimeler görürsünüz onun şiirlerinde. Ayrıca güzel de bir yüzü vardır Murathan’ın, güzel de bir insandır. Onu çok seviyorum ama uzun zamandır görüşemiyoruz. Çünkü Murathan kaçar, yabanidir biraz. Tabii bir de velûd bir yazar, yani çok yazar. Hep işiyle meşguldür.

JÜLİDE KURAL Tiyatro sanatçısı

Kökünden kopmayan bir ağaçtır o

Profesyonel hayatımda ilk oynadığım oyun Murathan’ın Taziye’sidir. Yani ona kişisel tarihimden kaynaklanan bir yakınlığım var. Onun yazılarında hem şiiri hem de düşünceyi bulabiliyorum. Oyunlarında da, romanlarında da bunu görüyorum. Gündelik hayatın sıradan durumlarını şiirsel bir dille anlatıyor. Bir başka özelliği de kendi kültürüne hem bir entelektüel hem de bir Doğulu olarak bakabiliyor olması. Murathan kendi toprağının kokusunu kelimelerine işleyen, kökünden kopmayan bir ağaç bana göre. Yaşadığı ülkenin sorunlarına karşı her zaman duyarlı bir aydın tavrı göstermesi de çok önemli. Bu duyarlılığını bir mesaj verir gibi değil de şiirini kaybetmeden bize iletir.

ARSEN GÜRZAP Tiyatro sanatçısı

Son yıllarda yetişmiş en önemli tiyatro yazarıdır

Beni Murathan’ın şairliği ve tiyatro yazarlığı çok etkiliyor. Son yıllarda yetişmiş en önemli tiyatro yazarıdır. Olağanüstü bir görkemi vardır oyun kişilerinin. Okurken ya da izlerken onun metnin geneline dağıttığı yöresel tadı da alabilirsiniz. Tabii bir süre sonra hayatında roman, hikaye ve denemeler de başladı. Onları da çok beğenir, sevgiyle okurum.

TÜRKAN ŞORAY
Sinema sanatçısı

Sinemaya bakışımı değiştirdi

Murathan Mungan Türk Edebiyatı’na özel bir soluk getirdi. Kadınların iç dünyasını anlamak ve anlatmaktaki ustalığına hayranım. Kadınları anlamak kolay değil ama Murathan Mungan onları seviyor, merak ediyor, onlarla empati kuruyor ve bu da bir yazar için çok önemli. Kendisi benim sinemaya bakışımı bile değiştirmiştir. Onun kitabından bir bölüm okumayı hemen kabul ettim. Murathan Mungan’a hayır demek mümkün mü?

SUZAN AVCI Sinema sanatçısı

Eşimi kaybedince aynı Murathan’ın anlattığı gibi bomboş evimde kalakaldım

Çok düzgün yazan bir çocuk Murathan. Hani bir kitabı alıp şıp diye okuyup kenara koyarsınız... Murathan’ın kitaplarını asla öyle yapmam. Her cümlesinde düşünür, geri döner tekrar okurum. İçindeki derin anlamı çözmek için pür dikkat olurum. Kadından Kentler kitabının bir hikayesinde ekonomik gücü yerinde ama kocasından ayrılan bir kadın anlatılıyor. Eski kocası gelip kızını alıyor ve gidiyor. Onlar gittikten sonra kadıncağız salonda öyle kalakalıyor. Hayatta her şey olabilirsin, meşhur olabilirsin, çok paran olabilir, başarıdan başarıya koşabilirsin ama sevdiğin insanı kaybedersen aynı o hikayedeki kadın gibi kalakalabilirsiniz. Bu hikaye niye bana dokundu derseniz, ben de 10 ay önce eşimi kaybettim. Evdeki o boşluğu ne yaparsam yapayım dolduramıyorum. Murathan’ın yazdığı o kadında kendimi buldum çünkü onun gibi kalakaldım. Şöhretin en álásını yaşadım ama hiçbir şey değilmiş işte.

MACİDE TANIR Tiyatro sanatçısı

Yazdıklarıyla benim dünyamı değiştirir

Murathan yazdıklarıyla benim dünyamı değiştirir. Neden mi? Buyurun bir cümle okuyorum: "Ağlamayı aşan bir derinlikteydim." Herife bak! Bir duygu bu kadar mı dolaylı ve güzel anlatılır! Var mı başka bir kitapta böyle bir laf. Ben hep tiyatroda acılı anneleri oynadım. Bu, dünya tiyatro yazarlarının dev oyunlarının başrolleri demek. O rollerde önümde eşimi, çocuğumu öldürdüler. Sıkıysa sahnede ağlamayı aş! O acıyı kendimi yerlere atmadan, çırpınmadan yansıtmayı öğrendim. Konservatuvarda okurken babamın öldüğünü, bir hocamın halama yazdığı mektubu açtığımda öğrenmiş, uzun süre ağlamamış ama en sonunda okulun kapısında düşüp bayılmıştım. O yüzden Murathan’ın "ağlamayı aşan derinlik" sözünün anlamını en iyi ben bilirim. İnsan, gerçek acıyı duyduğunda orasını burasını yolmuyor, ağlamanın ötesine geçiyor. İşte Murathan da bunu biliyor, onun cümlelerinin büyüklüğü de burada.

AYLA ALGAN Tiyatro sanatçısı

Yeganeyi yaratan bir yazardır

Murathan yazılarında mega-europe’un arketiplerini kullanır. Yani herkesi kapsayan, sadece bizi değil başka ülkelerin insanlarını, Avrupalıları da ilgilendiren hikayeler anlatıyor. Jung’un bahsettiği kolektif bilinçaltına dokunabiliyor. Onun yazılarında antropoloji, sosyoloji, sosyal psikoloji bilimlerinden parçalar bulabilirsiniz. Yani onun metinleri gündelik üstüdür. Bu mertebeye nasıl ulaşır? Durmadan okuyup, araştırarak. Murathan Mungan yeganeyi yaratan biridir. O yüzden de yalnız biridir aslında. Kendisindeki bu yalnızlığın aynısını kadınlarda gördüğü için de onları çok iyi anlatır.

BENNU YILDIRIMLAR
Tiyatro sanatçısı

Hayatın detaylarıyla yüzleştirir bizi

Mahmut ile Yezida’sı bence aşk üzerine yazılmış nadir güzellikte ve kuvvetteki oyunlardan biridir. Orada anlatılan yüce aşk her seferinde gözlerimde yaşlar dolmasına sebep olur. Murathan, çok incelikli ve derinlikli bir dil kullanır. Olayları ince ayrıntılarla örerek anlatır. Bu sayede hayatın gözden kaçırdığımız, farkında olmadığımız detaylarıyla yüzleştirir bizi. Kısaca Murathan’ın yazıları hayatımızı daha zengin kılıyor.

KENAN IŞIK
Tiyatro sanatçısı

Onları ancak Murathan bir araya getirebilirdi

Ben bu projeye tiyatro benzeri enstalasyon diyorum. Kitabı okuduğum zaman bir yığın çağrışım geldi zihnime. Bu çağrışımları kullanarak bu enstalasyonu yarattım. Tiyatro dünyasının en önemli kadın oyuncuları, Macide Tanır gibi virtüözler ve Sezen Aksu, ancak Murathan için bir araya gelirdi. Murathan’ın bizim camiamızdaki saygınlığı ve iyi insan oluşu bu projeyi şekillendirdi.

KADINDAN KENTLER

İzmir, Adana, Trabzon, Bursa, Samsun, Amasya, Ankara, Sinop, Denizli, Afyon, Kırşehir, Erzurum, Diyarbakır, Gümüşhane, Mersin ve Istanbul’da geçen on altı öyküden oluşan Kadından Kentler, bu kentlerde çeşitli nedenlerle bir araya gelen kadınların karşılaşmalarını konu ediniyor. Murathan Mungan’ın "bir Türkiye hikayesi kitabı" diye tanımladığı kitabın eksenini, aralarında kimi zaman tanışlık, arkadaşlık, kimi zaman hısımlık, akrabalık bulunan kadınların karşılaşmayla yaşadıkları aydınlanma anları oluşturuyor. Murathan Mungan "Türkiye’nin modernleşmesinde iki temel eksen var: Biri kadınlar, diğeri kentler" diyor: "Bu öykülerde bu iki ekseni birlikte ele aldım. Kentlerin ve kadınların değişimini, farklı kentlerde geçen kadın öyküleriyle anlattım."

Kaynak:Hürriyet/20 Nisan 2008
Esma Arhan
Esma Arhan
مديرة المنتدي

ع البحر

مُساهمة من طرف Esma Arhan الأحد يونيو 20, 2010 2:35 pm

Arsen Gürzap Arsengurzaptl2
Esma Arhan
Esma Arhan
مديرة المنتدي

ع البحر

مُساهمة من طرف Esma Arhan الأحد يونيو 20, 2010 2:36 pm

İşte sayfası hep 1-2 de kalan bir USTA daha ARSEN GÜRZAP...Hem dublaj sanatçısı hem de iyi bir oyuncu tam bir hanımefendi..GÜVEN HOKNA hanıma yazdığım herşey burdada geçerli...

ع البحر

مُساهمة من طرف Esma Arhan الأحد يونيو 20, 2010 2:36 pm

alıntıdır...

Arkadaşlar Facebook Kalpsiz Adam grubunda dizi ile ilgili bazı yeni bilgiler var...Bunları sizlerle paylaşmak istiyorum....

Star Tv'nin Yeni Dizisi Kalpsiz Adam....

Sevgili Kalpsiz Adam grubu üyeleri, sizlerle güvenilir bir kaynaktan aldığım yeni bilgileri paylaşıyorum...

Not: Dizimizin çekimleri 8 Eylül itibariyle başlamıştır...

Dizinin Yapımcısı: Bkm

Yönetmen: Hatırla Sevgili dizisinden tanıdığımız Ümmü Burhan

Özgün Hikaye: Yılmaz Erdoğan

Dizinin Senaristleri: Ayşin AKBULUT, Halid ŞİMŞEK ve Aytuna TOSUNOĞLU

Senaryo Danışmanı: Sırrı Süreyya Önder....

Başroller: Bülent İNAL ve Saadet Işıl AKSOY

Diğer önemli roller ise; İdil Fırat, Arif Erkin, Arsen Gürzap, Rıza Akın, Murat Daltaban, Hakan Boyav, Mete Horozoğlu, Güneş Sayın, Ali Savaşçı, Batur Belirdi, Nursel Köse ve Serkan Kuru.
Esma Arhan
Esma Arhan
مديرة المنتدي

ع البحر

مُساهمة من طرف ozan guven الأحد يونيو 20, 2010 2:39 pm

Bir İstanbul Masalı ve Sağır Oda'da izlemiştim.Sesiyle de reklamlarda yer alıyor.Gerçek bir hanımefendi derler ya aynen öyle.
ozan guven
عضو نشيط
عضو نشيط

مُساهمة من طرف Esma Arhan الأحد يونيو 20, 2010 2:42 pm

Arsen Gürzap 0000000000205300um3
Esma Arhan
Esma Arhan
مديرة المنتدي

ع البحر

مُساهمة من طرف Esma Arhan الأحد يونيو 20, 2010 2:43 pm

yenii yaptım.Arsen Gürzap'ın başlıgınada ekliyim dedim.
muhteşem kadro tekrar biraya gelse süper olurr.
efsane dizi ve muhteşem kadrosu içinnArsen Gürzap&Mehmet Aslantuğ imzalarım

Arsen Gürzap Biristanbulmasal

Arsen Gürzap Efsanedizimiznkadrosu
Esma Arhan
Esma Arhan
مديرة المنتدي

ع البحر